Trading4Living - פורום שוק ההון | פורום מניות | פורום מט"ח | פורום מעוף | פורום ניתוח טכני | פורום בורסה | פורום מסחר אוטומטי

חזור   Trading4Living פורום שוק ההון > פורום מניות וניתוח טכני > מניות וניתוח טכני

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 10-07-08, 13:23   #1
ralypoint
מנהל פורום מניות וניתוח טכני

הסמל האישי שלralypoint

ralypoint is on a distinguished road
ברירת מחדל לא קלים חייו של סוחר - 5 עצות חשובות!

בימים אלו אנו 'סוגרים' שנה של - מיתון עולמי/שווקים שנעים בין אופוריה רגיעית לפאניקה מתמשכת כל אלה סימפטומים ש-'לנו' בתור סוחרים אשר נעים עם המגמה, מחייבים אותנו בימים מסוג זה להיות עם האצבע על הדופק ולעיניים לרצד שעות נוספות מול המסך... ולפעמים אנו תוהים בשביל מה?!
הריי בתקופות מסוג זה אנו מוצאים את עצמנו מפסידים בהרבה יותר מאשר שאנו מרוויחים... אז למה כל ההתעללות הנפשית הזאת?!... האם יש כאן משהו מעבר ל'רווח הפאסיבי' ?! או שאולי כולנו מאזוכיסטים בפוטנציאל ?!

ברמה האישית אני חייב לציין שהתקופה האחרונה לא היתה קלה, גם מבחינת חיזוי המגמה (אשר יותר מפעם אחת הכתה בי בחוזקה) וכמובן מבחינת התיק שלי שנפגע לא אחת מהערכה שגויה שהתבצעה למניה/אג"ח/מדד כזה או אחר..אך בכל זאת יצאתי עם מספר מסקנות שרציתי לשתף אתכם בהם:

1. סטופ! סטופ! סטופ!

לפני יותר משנתיים הייתי בהרצאה מרתקת אצל 'מנתח טכני', שלדעתי האישית הוא מהטובים שיש בארצנו הקטנה - ג'קי ברוך שמו. עדיין זכורה לי שורת מחץ אחת שעד היום מהדהדת לי בראש: " אל תבכה על מה שהפסדת, יהיה לך הרבה זמן לבכות על מה שיכולת להפסיד". לכן מסקנה ברורה השתמשו בסטופ! - כמובן בהתאמה ובהתאם להפסדים שאתם מוכנים 'לספוג'.

2. לא לשנות אסטרטגיה

מצב שנתקלתי בו לא מעט פעמים- אצל סוחרים מתחילים בעיקר אך גם ותיקים - נכנסים למניה לטווח קצר לעשות 'רווח מהיר' ובסוף איכשהו נשארים שם כ'משקיעי ערך', מה שהם לא שמים לב שמשקיע ערך אינו פועל ע"פ גחמות השוק ואינו מסתכל כלל על הניתוח טכני כאינדקטור למניה ערכית או לא... וחיזוק לדבריי ניתן למצוא אצל משקיע הערך הגדול בעולם -
וורן באפט שהוא כבר הודה בראיונות שנערכו עמו כי " אינו הסתכל בגרף של מניה אפילו לא פעם אחת!"
לכן במידה ואתם חוזים מהלך עבדו ע"פ האסטרטגיה שהגדרתם מראש ואל תתנו ל'גחמות השוק' לשלוט בכם ולשבש לכם את התוכניות.

3. תמיד ללכת עם המגמה

המגמה מבחינת המנתח הטכני היא ה'ערך העליון' אפשר להגיד אפילו חוק מספר אחד של הניתוח הטכני. המגמה חזקה מהכל... אחרי הכל מי רוצה לעמוד עדר של שוורים או יותר גרוע - דובים?!
לכן- תמיד לכו עם המגמה, אל תנסו להרוויח את ה-5-6% הפוטנציאליים במקום שבו אתם יכולים להפסיד 20-10%.... ותתפלאו לשמוע שלא מעט אנשים עושים את הטעות הזאת ומנסים לתפוס את אותם אחוזים בודדים שעולים להם לא פעם בהרבה כסף וכמובן גם בבריאות.

3. להודות בהפסדים, וללמוד מהם.

חברים בואו ואני אגלה לכם סוד- אין מישהו בעסקיי של שוק ההון שאינו מפסיד אף פעם, (חוץ מכמובן חברות הברוקראז' שנהנים תמיד מהעמלות שלנו) השאלה היא כמה ...
כמה פעמים אנו מפסידים?!
ויותר חשוב.. כמה כל פעם אנחנו מפסידים?!
את השאלה הזאת כל אחת ואחת מכם צריך לשאול את עצמו בכל סוף יום שהוא עומד מול מסמך ההשקעות שלו בבנק/בexcel או בדף הנייר שעל השולחן!
וכמו כל דבר בחיים שנכשלים בו.. צריכים ללמוד ממנו ולדעת להפיק ממנו את המסקנות שטעויות מסוג זה לא יחזרו על עצמם עוד!

5. להבין מה אני עושההאנשים שאני ברמה האישית הכי 'מרחם' עליהם בעולם שוק ההון - זה אותם אנשים תמימים שקוראים להם ידיעה בעיתון - ואומרים "יאללה בוא נקנה.. יהיה בסדר אמרו לי שזאת מניה טובה."
ה'אמרו לי הזה' הן פשוטו כמשמעו 'עצות אחיתופל' - חברים! עצות בד"כ עולות כסף... אף אחד לא יגיד לכם 'עצה סתם' .. אנשים יכולים להגיד לכם כיוון/חיזוי/הערכה .. אבל סתם ככה להגיד לכם לקנות/למכור אף אחד לא יגיד לכם... יתרה מכך, מי שיגיד לכם דבר מסוג זה דבר ראשון יתנער מכל 'אחריות כלשהי' - כי אחרי הכל עדיין לא הומצא כדור הבדולח שאומר לנו מה יהיה בעתיד....(מי שמוכן להקדיש זמן למיזם זה אשמח להיכנס איתו שותף מלא)
וכאן בדיוק מתחילה אותה נקודת קבלת ההחלטות השגויה.
אין תחושה גרוע מזו של חוסר ההבנה ...
לכן קראו, למדו, התייעצו אך את ההחלטה קבלו בעצמכם ובלב שלם, הבינו לאן היא לוקחת אתכם ומה תעשו במידה והיא לא תעבוד!

אני יודע שבוודאי כבר קראתם חלק מעצות אלה בעבר.. אך בכל זאת חשוב לי לחזור ולהדגיש את אותם עקרונות 'ברזל' במיוחד בימים שכאלה ... שבהם לפעמים אנו שוכחים את אותם
כל אחד ואחד מאיתנו צריכים להציב אותם כ'כללים' למסחר ובעיקר לא להגיע למצבים של הפסדים מצטברים.

בהצלחה לכולנו

אשמח לעצות שלכם ולדעות שלכם.....

www.ralypoint.net
הכל בגרפים!.

משברים נועדו לתת הזדמנות לחכמים להרוויח
ולטיפשים לברוח...

ralypoint מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-07-08, 15:38   #2
רוני
משתמש מתחיל

רוני is an unknown quantity at this point
Thumbs up לא קלים חייו של סוחר - 5 עצות חשובות!

גל שלום
תודה על המאמר המצוין שהעלת באתר .
רוני מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-10-08, 00:21   #3
ACC
משתמש מתחיל

הסמל האישי שלACC

ACC is an unknown quantity at this point

נו באמת ???
כל טירון בכל קורס שומע את שלל העצות האלה.

אריק דולריק

ACC מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 04-10-08, 22:58   #4
bubbleboy2211
משתמש פעיל

bubbleboy2211 is an unknown quantity at this point

acc תתפלא לשמוע שגם אם אתה יודע את הכללים האלו לא תמיד אתה עומד בהם ....כללי ברזל הם כללי ברזל...אל לך לשכוח לעולם

bubbleboy2211 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 04-10-08, 23:28   #5
נירות
Super Moderator

הסמל האישי שלנירות

נירות is an unknown quantity at this point

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ACC צפה בהודעה
נו באמת ???
כל טירון בכל קורס שומע את שלל העצות האלה.
לא מתאים - אל תקרא!!!

נירות מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 26-10-08, 21:53   #6
בולס שיקמים
משתמש פעיל

הסמל האישי שלבולס שיקמים

בולס שיקמים is on a distinguished road

מה יש לך ממניות ,משה?
עזוב אותך מהחרטא הזה -כל המחקרים מוכיחים שמקרב אלפי מנהלים של קרנות נאמנות רק אחוז אחוז וחצי מצליחים להכות את השוק, וגם זה לא לאורך זמן.

אממה -יש כאן עניין פשוט של אגו. העניין הזה עושה לרובנו צרות צרורות משום שהוא גורם לנו לרצות לז--ן את השוק. אבל תמיד זהנ נגמר בכך שהשוק מ--ן אותנו...

ידידי, הייתי בסרט הזה מזמן, ואחרי נסיון של שנים רבות בשוק הגעתי למסקנה (שגם אתה תכיע אליה ביום מן הימים) כי הסיכוי היחידי ליצור תשואה עודפת היא ללמוד היטב את מחזורי הגאות והשפל, ולפעול בהתאם.
בפורום הזה אני משתדל מאד להסביר את העניין הזה, ואני מאמין ומקווה כי אלה העושים את צעדיהם הראשונים בשוק - כאלה שלא חוו מפולת מימיהם- יפנימו וכך תימנע מהם עוגמת נפש, תיסכול, והפסדים כואבים.
בולס שיקמים מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 02-11-08, 17:42   #7
abdo1986
משתמש מתחיל

abdo1986 is an unknown quantity at this point

קודם כל אפשר להשקיף מהכתוב הרבה על שוק ההון , כללים הם כללים . ואם לא תעמדו בהם עלול להיווצר מצב לא נעים כלל וכלל.

מעולה. תודה.
abdo1986 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 08-01-10, 20:23   #8
איתן גברעם
משתמש מתחיל

הסמל האישי שלאיתן גברעם

איתן גברעם is an unknown quantity at this point

ציטוט:
פורסם במקור על ידי בולס שיקמים צפה בהודעה
מה יש לך ממניות ,משה?
עזוב אותך מהחרטא הזה -כל המחקרים מוכיחים שמקרב אלפי מנהלים של קרנות נאמנות רק אחוז אחוז וחצי מצליחים להכות את השוק, וגם זה לא לאורך זמן.

אממה -יש כאן עניין פשוט של אגו. העניין הזה עושה לרובנו צרות צרורות משום שהוא גורם לנו לרצות לז--ן את השוק. אבל תמיד זהנ נגמר בכך שהשוק מ--ן אותנו....
אוקיי, סבבה והכל, אבל רב האנשים שמפסידים והשוק מ--ן אותם אלו אנשים שפועלים לפי רגש ולא לפי לוגיקה טהורה.
אם אתה לא מתרגש מהמסחר ופועל רק לפי חוקים שהצבת לעצמך לפני הכניסה לטרייד כלשהו אתה תגיע למצב שאתה עושה משכורת.
בערך שנתיים זה כבר מכסה את שכר הדירה שלי, את הקניות שלי ופשוט כל הוצאה וטיול שאני עושה!
איתן גברעם מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא