Trading4Living - פורום שוק ההון | פורום מניות | פורום מט"ח | פורום מעוף | פורום ניתוח טכני | פורום בורסה | פורום מסחר אוטומטי

חזור   Trading4Living פורום שוק ההון > פורום מניות וניתוח טכני > פורום ניתוח טכני

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 20-03-09, 05:30   #1
מתחיל מלמטה
משתמש מתקדם

הסמל האישי שלמתחיל מלמטה

מתחיל מלמטה is an unknown quantity at this point
ברירת מחדל ההיפוך חזרה לכיוון התחתית החל אתמול

למרות האפשרות עליה כתבתי בימים האחרונים, לפיה הגל העולה הגדול כבר החל בארה"ב, ולאחר בדיקה לעומק של כל הנתונים הטכניים וההיסטוריים של תרחישי העבר, לא מצאתי נתונים להיפוך המגמה היורדת.

התסריט לפיו כבר החל הגל הגדול העולה, זה מה שכל הפרשנים אומרים לאור העליות של השבוע האחרון ובמיוחד אחרי הודעת ברננקי, שהפתיעה אותם עם הודעת הקנייה של 300 ביליון דולר בונדס. זה כמובן הדאיג גם אותי, ולכן נאלצתי לבחון שוב ולעומק את אמינות הניתוחים שלי ושל האחרים בכלים אובייקטיביים, כמיטב יכולתי.

כל הסימנים הטכניים, כולל גאן, אליוט, מקללאן ומאקדי ועוד, מראים לדעתי על היפוך חזרה לירידה שהחל ביום רביעי בלילה ברמת 803 נק' בסנופי (במיוחד לפי ה-מאקדי) והמשיך אתמול (חמישי - לפי מקללאן) בזיגזג במהלך המסחר בירידות של הגל התת-מינורי הראשון של גל מינורי 1 של גל משנה 5 (לפי מאקדי 120 דקות), תיקן בגל תת-מינורי שני עד רמת 792 בסנופי, משם החל גל תת-מינורי שלישי יורד שכנראה ימשיך כמעט ברציפות גם היום ואחרי הפקיעה עד 774.

מיום שלישי הקרוב אני צופה תיקון עולה קצר בגל תת-מינורי 4 (יום אחד ?) עד מקסימום 782 (כדי לא להיכנס לגל תת-מינורי 1), עם חזרה לירידות בגל תת-מינורי 5 עד סביב רמת 743.

משם נוכל לקבל תיקון עולה קצר (גל מינורי 2) לאיזור 760-770, ממנו נמשיך כמעט מיידית בגל מינורי 3 בירידות לכיוון 700 או למטה מזה. בדרך יש לנו התנגדויות ותמיכות ברמות 774, 755, 742, 720, 693, 666, 595.

אחרי תיקון אחרון (אם יגיע) גל מינורי 4, כנראה נקבל את הגל המהיר והאגרסיבי שיסיים את כל המהלך הארוך מאוקטובר 2007, וממנו נוכל להיכנס ללונג אגרסיבי וארוך לחודשים הבאים.

שם אני מסכים עם מנתחי שיטת גאן, שתאריך היעד לתחתית הוא 7.4.2009, גם לפי גאן, גם לפי חישוב היעד של הירידה וגם לפי פיבונאצ'י, ומחיר היעד הוא לפחות 595 לפי כל הכלים שהצלחתי לנתח. יש תסריט פסימי יותר שנותן יעד נמוך סביב 532 אך אינני נותן לו משקל רב.

ראה גם גרף מצורף.

אצלנו במעו"ף תמונת הגלים קצת שונה, במיוחד לאור העובדה שלא ירדנו לתחתיות כמו בארה"ב מאז ה-591 המפורסם. ישנה סטייה בין המעו"ף למדדי ארה"ב וגרמניה, משמעותית מאוד בימים האחרונים, ויתכן והיא תיסגר רק אחרי פקיעת אופציות המעו"ף של מרץ, אם בכלל.
יכול להיות שאנו אפילו בפאזה אחרת של הגלים ואצלנו התיקון היורד יהיה יותר מינורי בגלל המשקל היחסי החיובי של הבנקים במדד לעומת ארה":ב ואירופה. לכאורה השוק הישראלי "חזק" יותר מחו"ל, למרות שאינני מאמין בנתונים הכלכליים האלה.
תמונות אצבע מצורפות
Click image for larger version

שם:  S&P500 2009 April bottom waves.JPG
צפיות: 623
גודל:  140.4 KB  
.................................................. ..........................................
הכותב הוא יועץ לכלכלת המשפחה ולניהול התקציב האישי.
אמנון אירמאי

מתחיל מלמטה מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 26-03-09, 17:38   #2
ddan
משתמש מתחיל

ddan is an unknown quantity at this point

האם יש עדכון ?
ddan מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 28-03-09, 18:35   #3
itzhak0
משתמש פעיל

itzhak0 is an unknown quantity at this point
ברירת מחדל ההתנגדות הינה ב-838/833

במעוף 761

itzhak0 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 30-03-09, 15:48   #4
ddan
משתמש מתחיל

ddan is an unknown quantity at this point

כנראה שהיום זה יתחיל בארה"ב...
ddan מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 30-03-09, 16:25   #5
מתחיל מלמטה
משתמש מתקדם

הסמל האישי שלמתחיל מלמטה

מתחיל מלמטה is an unknown quantity at this point

התחזית שלי ממש לא התממשה, למרות הסטיות השליליות במתנדים ואיתותי מידע טכני נוסף.

להיפך: אפילו קיבלנו עוד שיאים עולים ואף פרצנו את רמת 830 באופן ברור (ב-S&P500).

העניין הוא שלמרות העוצמה בעליות, קיבלנו החל מיום שישי האחרון (27 מרץ) תחילתו של תיקון יורד, או מימוש לאחר עליות, וכעת אנו עוקבים אחרי עוצמת התיקון. ירידה עד רמת 792 תהווה תיקון סביר ביותר ואפילו כמעט וודאי (גם בגלל פיבונאצ'י 61.8% מהעלייה של הימים האחרונים וגם בגלל רמת התמיכה החזקה של 25 מרץ).
ירידה מתחת לרמה זו תוביל אותנו כנראה עד 766 (פיבונאצ'י 38.2% מהעלייה כולה מ-6 למרץ וגם תמיכה חזקה של 20 למרץ).
רק אם תישבר רמת התמיכה הזו למטה, היעד ימשיך בעוצמה רבה כאשר משקיעים רבים "יברחו" בסטופים או ייכנו לפחד מפני ירידות מתחדשות.

אינני רואה כעת סיכוי משמעותי לירידה מתחת לרמת 715 כתיקון אחרון למטה, ואז הגל היורד הזה יוכל להיחשב כגל היורד האחרון של כל הירידה מאוקטובר 2007. תסריט כזה יכול לקרות למשל עם פשיטת רגל ("צ'פטר 11") של חברת GM.

תסריט ירידה לרמת 666 במדד S&P500 כמעט לא אפשרי במצב הנוכחי, אלא אם תיפול תוכנית ההצלה של הממשל האמריקני ואחד או יותר מהבנקים הגדולים של ארה"ב ייקלע לשקשיים ללא הצלה.

לדעתי, אחד מתסריטים אלה חייב להתקיים בתוך הימים הקרובים, אחרת השווקים יחזרו לעלייה משמעותית ואז כל המהלך הזה יידחה לפחות עד חודש יוני 2009 או אפילו עד הקיץ, אבל רמות המחיר התומכות כבר יהיו גבוהות יותר באופן משמעותי.
יעד המחיר לעליות בחודשיים הקרובים להערכתי הוא מעל 940, אחרי תיקון יורד נוסף ברמת 860-840.
.................................................. ..........................................
הכותב הוא יועץ לכלכלת המשפחה ולניהול התקציב האישי.
אמנון אירמאי

מתחיל מלמטה מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 30-03-09, 19:20   #6
איציק
משתמש ותיק ומוערך

הסמל האישי שלאיציק

איציק is an unknown quantity at this point

אמנון מה שיפה באליוט וגאן
אף פעם אין סטופלוס

כי אין אחריות?

איציק מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 01-04-09, 18:08   #7
igalsss
מנתח מוכשר בשיטת גאן

igalsss is an unknown quantity at this point
ברירת מחדל איציק מי שאינו מבין ואינו יודע

ציטוט:
פורסם במקור על ידי איציק צפה בהודעה
אמנון מה שיפה באליוט וגאן
אף פעם אין סטופלוס

כי אין אחריות?
על מה הוא מדבר עדיף לו שישתוק. מאיפה אתה מסיק שבשיטה אין סטופ לוס? יתכן שאמנון לא הפעיל אם כי גם זה לא סביר. אמנון הודה שטעה אז מה לא בסדר?
כשאתה טועה אז גם זה חוסר אחריות. או שאצלך אין טעיות?
igalsss מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא