PDA

צפה בגרסא המלאה : היום נגענו ב 630.

אוקטן 98
10-01-05, 21:12
עוד בתחילת דצמבר, התכנסו כלל הדובים, בפורמים השונים, וגם כאן -
הם דנו בקץ הימים, היות והשוק "נמתח עד קצה גבול יכולתו"...
היום כשנגענו ב 630, אני שואל שאלה.

אם האיתות לונג בטכני, הופיע באיזור 565, האם זה לא טיפשי ללכת לוותר על ה 35 נקודות האלו, רק בגלל החשש שהגענו לסוף הדרך? ( גרפים, מתנדים או כל סיסטם אחר )

כבר חודש אני שומע על הצהרות על חיסול תיקים " ...היום חיסלתי את כל אחזקותי !!!"
אז OK פלוני אלמוני חיסל תיק, ושאלתיאל חיסל 2 מניות, ואחר מכר את הקולים....
אבל השוק לא עובד לפי הדובים ( שאם כך היה הדבר - הרי שהאופי הדובי לא היה לידי ביטוי בשיחות סלון)

אופי דובי, הוא בהגדרתו, אופי של חיפוש שיאים - הבן אדם מתקבע על נקודה מסויימת אליה השוק יכול להגיע.
מהרגע שהשוק עובר את הנקודה - הבחור הופך להיות דובי... כל מה שתדבר איתו, מייד הוא יציג לך באותות ובמופטים שהנה, אוטוטו, השוק מתרסק.

אני ממליץ ( עם נסיוני הדל), לא להיתפס לתורת הניחושים!
יש להצמד לכללים הברורים והפשוטים שאומרים - יש לעקוב אחרי השוק, ולרכב על הגלים.
מי שמתכנן לטפס על קצה הגל - יקבל צונמי בפרצוף.

מי שחיסל תיקים בחודש האחרון - בטח מקלל את עצמו יום יום ( ואתם יודעים מה יהיה - הוא יפחד להכנס בגלל החשש שאוטוטו תגיע המפולת)

המנטרה האישית שלי אומרת : אני יכול לשער מה יהיה - אני לא יכול לקבוע.

moradm1
10-01-05, 21:51
נו מה אתה רוצה לגיד , חוץ מפילוסופיה לא קראתי אצלך

אוקטן 98
10-01-05, 22:53
ידידי, כל הטכני הוא חתיכת פילוסופיה לא אמפירית ושלא נלמדת תחת שום קורס באוניברסיטה (מדעי החיים, מתמטיקה או מדעי החברה).
אדרבא - אין שום הוכחה שהטכני עובד בצורה מובהקת.

אז כמי שלמד טכני, אני אומר דבר פשוט - כל עוד השוק עולה אזי צריך להיות בלונג ( חשבתי שזה ברור ממה שכתבתי ).

לילה טוב.

כריש
10-01-05, 22:57
Originally posted by אוקטן 98@10 Jan 2005, 09:53 PM
ידידי, כל הטכני הוא חתיכת פילוסופיה לא אמפירית ושלא נלמדת תחת שום קורס באוניברסיטה (מדעי החיים, מתמטיקה או מדעי החברה).
אדרבא - אין שום הוכחה שהטכני עובד בצורה מובהקת.

אז כמי שלמד טכני, אני אומר דבר פשוט - כל עוד השוק עולה אזי צריך להיות בלונג ( חשבתי שזה ברור ממה שכתבתי ).

לילה טוב.
לא מסכים
הטכני כן צפה את גל הצונמי במדד תא25 אבל לאחרונה מתחילים לצוץ כל מיני סימניי אזהרה שצריכים לשים לב אליהם ולא להתעלם ,אז החברים פה מתרעים וזה לא אומר כלום. רק להיות דרוכים ברמות הללו. איפה זה יעצור אף אחד לא יודע ולא מתיימר לדעת .

ariebar
10-01-05, 23:01
גם אני לא מסכים, אם ביום שהמעוף עולה ב0.83% הקולים נשארים ללא שינוי או יורדים ב6% זה אומר רק דבר אחד שמי שכותב קולים מוכן למכור אותם בכל מחיר. זה כבר כשלעצמו צריך להדליק נורת אזהרה חזקה ביותר.

davidtr
10-01-05, 23:39
Originally posted by ariebar@10 Jan 2005, 10:01 PM
גם אני לא מסכים, אם ביום שהמעוף עולה ב0.83% הקולים נשארים ללא שינוי או יורדים ב6% זה אומר רק דבר אחד שמי שכותב קולים מוכן למכור אותם בכל מחיר. זה כבר כשלעצמו צריך להדליק נורת אזהרה חזקה ביותר.
אריה

הגלום סיים אתמול ב625

היום הוא סיים ב626

זה משמעות מחיר הקולים שלא עלו

לאחר יומיים שהגלום צפה עליות חזקות בשוק , היום הוא חדל מכך

את המשמעות נדע מחר

האם הפסיקו לשווק קולים ביוקר ?

ariebar
10-01-05, 23:46
Originally posted by davidtr@10 Jan 2005, 10:39 PM
אריה

הגלום סיים אתמול ב625

היום הוא סיים ב626

זה משמעות מחיר הקולים שלא עלו

לאחר יומיים שהגלום צפה עליות חזקות בשוק , היום הוא חדל מכך

את המשמעות נדע מחר

האם הפסיקו לשווק קולים ביוקר ?
טעות, אתמול הגלום סיים ב626 והיום ב627.5. אבל הגלום עובד גם על הפוטים אז למה הפוטים ירדו בפחות מ10% ביום שהמדד עולה ב0.83%. אילו רצו למכור את הפוטים לכל דורש הם היו נחתכים לחצי ולא בירידה סמלית.

או שאולי לדעתך אם המדד עולה ב0.83% אז גם הקולים וגם הפוטים אמורים לרדת באותו שעור? ברור שזה לא הגיוני מלבד אם שיווקו קולים לכל דורש בכל מחיר שהיו מוכנים לשלם העיקר להיפטר מהקולים.

אבי.ס
11-01-05, 02:06
כאחד שישב מול המסכים בבנקים במשך 20 שנים אני יכול להגיד לכם שכמות השחקנים שנמחקו לנגד עיניי
ואני זוכר אפילו שם של כל אחד מהם, עוברת את מספר הרשומים הכולל בפורום זה.
בבורסה לא צריך להיות גיבור,צריך רק להרוויח בהתמדה לאורך שנים כמות מסוימת של אחוזים
ואת זה יכול לעשות כל טכנאי מתחיל בעזרת הטכני.
לפני כמה שנים ישבתי עם חבר ואחד החכמים ביותר שאני מכיר בשוק ההון, שמעריך את הניתוחים שלי.
והוא שאל אותי האם אני יכול לייצר תשואה דרך ניתוח הטכני של 20 אחוז בשנה.עניתי לו שקטן עלי
וצחקתי .החבר שידע מה שווי התיק שלי, אמר לי, אתה יודע שאם אתה לוקח רק 100.000
ומשיג כל שנה רק 20 אחוז, שאתה אומר שזה קל, ואתה יכול לעשות את זה בלי בעייה.אתה יודע כמה כסף יהיה לך קצת לפני הפנסיה?השבתי לו שבאמת אף פעם לא חשבתי על זה.ואז הוא עשה לי חשבון ויצא
סכום באמת מדהים, וזה רק בתשואה של 20 אחוז בשנה.
ולמה אני מספר את זה,כי מאותו יום נהפכתי למנתח טכני אמיתי,זה אומר שאם היה לי שנה טובה
וניצלתי אותה כמעט עד הסוף ללא סיכון מבחינתי ועם תשואה של עשרות אחוזים,צריך פשוט לצאת מהשוק
ולהמתין בחוץ אפילו כמה שנים טובות עד שיווצר שוב התנאים הטובים לסיבוב נוסף.וזה כוחו של שחקן
שיודע מתי להפסיק,או לעבור לשחק בקטן.
אני בטוח שחלק מכם יגיד מי צריך את הכסף לפנסיה אנחנו צריכים את זה עכשיו שאנו עוד צעירים.
ואני אומר לכם שהדרך הזאת טובה גם לכם באופציות .צריך רק לעשות סוויץ בראש.והכסף שלכם
תמיד יגדל כמו הגרף שאתם רואים במניית טבע במשך כמה עשורים.